fbpx
Tõukerattamatk Otepää looduspargis. Foto: Rando Kall

Tõukerattamatk Otepää looduspargis 1. mail 2017

Tõukerattamatka korraldame 1. mail 2017, mil maaturismiettevõtted üle Eestimaa avavad oma uksed ning ootavad külla!

Loodusturism.ee matkakorraldus, Kunstimäe turismitalu, Kiisatamme kultuuri- ja puhketalu ning Väike-Trommi turismitalu osalevad Eesti Maaturismi avatud uste päeval ühise programmiga.

Kutsume kõiki huvilisi ühisele tõukerattamatkale Otepää looduspargi kuplitele ja Väikese Emajõe äärsetele radadele.

Tõukerattasõit on lõbus, jõukohane ja kergesti õpitav kõigile ning pakub omamoodi elevust. Lükkad ühe jalaga hoogu, teisega seisad tallalaual - on ju imelihtne.

Tõukerattad pakuvad hea võimaluse külastada natuke kaugemal asuvaid põnevaid kohti, kuhu jalgsiretkedel tavaliselt ei satuta.

 

Kuidas ja kuhu tulla:

Vaata kohalesõidujuhiseid siit.

Tõukerattamatka programm:

Koguneme kell 9.30-10 Väike-Trommi turismitalus.

Alustuseks matkame tõukeratastel Kunstimäe turismitallu, kus tutvume talu kanepitoodanguga ja naudime kanepikohvikus pakkumisel olevaid hõrgutisi.

Edasi suundume Väikese-Emajõe äärsete radade kaudu Kiisatamme kultuuri- ja puhketaluni, kus teeme teepausi ja orienteerumismängu pärimuskultuuri teemal.

Matk jätkub kohalike külavaheteede kaudu Harimäele, kus ronime ka torni tippu Otepää looduspargi kuplite ja ilmakaartega tutvuma.

Mõne aja möödudes suundume Kekkose matkaradade kaudu tagasi Väike-Trommi turismitallu, kus meid ootab kuum saun ja õhtune "segasumma suvila" programm.

Kestus ja pikkus:

Tõukerattamatk Otepää looduspargis kestab kuni viis tundi. Selle aja jooksul läbime Otepääle omast reljeefset maastikku ca 17 km ulatuses.

Raskusaste:

Tõukerattasõidud sobivad nii koolilastele kui ka täiskasvanutele ning nendega matkamine ei nõua osalejalt varasemat kogemust.

Matkast osavõtjaid õpetatakse tõukeratast tõukama, juhtima ja pidurdama. Igaüks saab hakkama!

Liikumise Tempo kohandatakse osalejatest lähtuvalt. Matka käigus tehakse mitmeid kogunemispause, räägitakse piirkonnale omasest loodusest ja viiakse läbi mitmed lõbusad seltskonna- ja matkamängud.

Osavõtumaks:

Erihind: 15€ /täiskasvanu, 10€ /õpilane (12-16.a.) ja 40€ /pere.
Hinnad sisaldavad tõukerattamatka juhtimist, tõukeratta ja kaitsekiivri kasutust.

Täname väga huvi eest! Eelregistreerumine internetis on lõppenud! Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre[ät]loodusturism.ee

  • Väike-Trommi turismitalu
  • Foto: Alvar Koik
  • Vaade Harimäe tornist
  • Foto: Alvar Koik
  • Kiisatamme kultuuri- ja puhketalu saun
  • Foto: Timo Arbeiter
  • Kunstimäe turismitalu maasaun
  • Foto: Imre Arro

Lisainfo ja registreerumine:

Internetis registreerumine on avatud kuni 30. aprilli keskpäevani ning toimumispäeval kohapeal vabade kohtade olemasolul.

Lisainfo: Imre Arro (matkakorraldus) 527 2701, info@loodusturism.ee, Andres Salum (Kunstimäe turismitalu) 505 8231, Tuuli Merimaa (Kiisatamme kultuuri- ja puhketalu) 5074718, Alvar Koik (Väike-Trommi turismitalu) 5178 451.

FB eventi leht asub siin.

Matkajatele, kes saabuvad päev varem pakutakse tavapärasest soodsama hinnaga majutust. Huvilistel palume võtta turismitaludega ise ühendust!

Isikliku varustuse nimekiri:

Võta kaasa väike seljakott isiklike asjade või üleriiete kandmiseks. Riietu kihiliselt ja pigem sportlikult. Peakate (rätikmüts või buff) kiivri alla, jalanõudeks tavalised tossud. Kes tunneb, et on vajalik, võib kaasa võtta ratturi- või õhukesed töökindad.

Palume matkale riietuda vastavalt ilmastikule. lmaprognoosi saate vaadata siit.

Soovitused:

Kaasa varuge sularaha - külastame kanepikohvikut, kultuuriprogrammi, hangime jõujooki jne.

Tulge ja avastage uued ning põnevad puhkusepaigad ilusal Eestimaal! Maal on elu! Olete lahkelt oodatud!

Parim viis plaanilistest matkadest ja headest pakkumistest osa saamiseks on liituda meie uudiskirjaga, kus anname kohe teada kui on mõni tore ettevõtmine kavas.

Üksikud huvilised saavad end kirja panna ja liituda plaaniliste matkadega. Muudel aegadel oleme avatud gruppide ettetellimisel.

Leia parimad pakkumised oma märksõnadega:

Tule sõprade sekka!

otepaa logo        Suvituslinn Torva logo tekstiga web

valgamaa logo 

G5a gLIA 

logod PRIA projekt

Info ja broneerimine

imre arro 20150722 1071544608

Imre Arro

(+372) 527 2701

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.