fbpx
Nukitsamehe osas Egert Soll. © Foto: Viktor Mentunen. Filmiarhiivi kogu. Eesti filmi andmebaas.

Jalgsimatk Mulgimaal, “Nukitsamehe” lugudega radadel 19.11.2017

Lühitutvustus:

Algus: pühapäeval, 19. novembril kell 11
Kestus ja pikkus:
 2-3 tundi, 3km
Raskusaste: kerge
Grupp: min 4in, max kuni 20
Hind: lapsed kuni 6.a. tasuta. 5€ /koolinoor (7-16.a. vanema osalemisel), 10€ /täiskasvanu, 20€ /pere (kaks täiskasvanut ja kolm last)
Info:
 527 2701imre@loodusturism.ee

 

Jalgsimatkal tutvume "Nukitsamehe" filmivõtete paigaga, Rutu mäega ning Sakala kõrgustiku vaheldusrikka metsamaastikuga.

"Nukitsamees" on aastate vältel olnud populaarne lastefilm. Filmi tsitaadid ("Üks on laisk ja teine on loll ja mina pean üksipäini rabama!", "Kuti pähh, Kuti loll!", "Oi, milline Nukitsamees sa oled!" jm) on filmisõprade seas üldtuntud.

Filmis kõlavad laulud on jõudnud laia ringlusse, neid on esitatud ka laulupidudel ("Valulaul", "Kodulaul", "Päikeseratas").

Tänaseks on võtteplats tundmatuseni muutunud. Filmivõtetel kasutatud lagendik on võsastunud ning nõiamaja asukoht vaid aimatav tänu kogukatele nurgakividele, millele ehitis toetus. Võtteplatsi juurdepääsuteed on metsistunud.

Kohalikud retkejuhid teavad tänini endise onni asukohta ja meenutavad nüüd matkalistele oma elamusi filmivõtete ajast, algklassipäevilt ja lapsepõlveradadelt.

 

Kuidas ja kuhu tulla:

Koguneme kell 10:45-11 Rutu lõkkekoha parklas.
Vaata kohalesõidujuhiseid siit.

 

Programm:

Jalgsimatka alustame kell 11.

Lõkkekohast liigume Rutu mäele, mida 2015. aastani loeti Sakala kõrgustiku ja Viljandimaa kõrgeimaks mäeks.

Edasi kulgeb meie tee mööda vanu metsasihte Rutu talukohta ja saame vaadata, millised märgid on tänaseks looduses säilinud kunagise suurtalu ja metsavahikohtade tegevusest.

Möödume jahipukist ja matkame Sakala kõrgustikule omasel vaheldusrikkal maastikul, tuletades üheskoos meelde lugu metsa eksinud Itist ja Kustist, kes satuvad Metsamoori majja ning peavad seal tegema rasket tööd ja hoolitsema kollipere sarvepoisi eest, keda Iti hakkas kutsuma Nukiks ehk Nukitsameheks.

Matka käigus jõuame paika, kuhu 1980. aastal ehitati Helle Karise muinasjutulise mängufilmi „Nukitsamees“ võtete jaoks massiivsetest palkidest Laanehurtsikuks kutsutud kollimaja, kus nõiamoor lapsi varahommikust hilisõhtuni rasket tööd tegema pani.

Metsal on endiselt "silmad ja kõrvad" - uudistame, kas filmis oluline võtmetegelane süsimust ronk tiirutab veel endiselt kuni 200 aasta vanuste mändide latvades ja kas metsaservas ka nõiduslikke maasikataimi leidub.

Lastele korraldame ühe krutskitega liikumismängu ja kes soovib saab meisterdada endale "Nukitsamehe" filmist tuttava rätipoisi.

Jalgsimatka "Nukitsamehe" radadel juhivad ja kohalikke lugusid jutustavad Heiki Arro, Elerin Öövel ja Imre Arro.

 

Kestus ja pikkus:

Lähtuvalt osalejatest, matkame Rutu mägedes ja Paaniksel 2-3 tunni jooksul 3km ulatuses.

 

Täname väga huvi eest! Broneerimisvorm on nüüdseks suletud, kuna kohtade arv täitus või matkavarustuse komplektid said broneeritud! Täname kõiki huvilisi, uute kohtumisteni! Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre[ät]loodusturism.ee

Marsruudiinfo:

Rutu mägi ei ole enam küll Viljandimaa kõrgeim punkt, kuid jalutades mööda hiiglasemõõtu puudega ümbritsetud metsaradasid, tunneme kindlasti, et tegemist on piirkonna ühe kõrgeima ja müstilisema kohaga.

 

Raskusaste:

Matkaprogrammi ülesehitus on kerge. Liikumise tempo ja matkamarsruut kohandatakse osalejatest lähtuvalt. Sobib lastele, koolinoortele, peredele ja täiskasvanutele.

 

Sihtgrupp:

Lastega pered, lasteaiarühmad, kooligrupid.

 

Osavõtumaks:

Lastele kuni 6. eluaastani on matk tasuta. 

5€ /koolinoor (7-16.a.), 10€ /täiskasvanu, 20€ /pere (kuni kaks täiskasvanut ja kolm last).

Hinnas sisaldub käibemaks, pärand- ja loodusretke juhtimine.

Osaluse eest on võimalik tasuda kohapeal sularahas või ülekandega ettemaksuarve alusel.

 

Lisainfo ja registreerumine:

Internetis eelregistreerumine on avatud 18.11 keskpäevani või kuni kohti jätkub.
Grupi suurus on kuni 20 inimest.

Lisainfo: Imre Arro, 527 2701imre@loodusturism.ee või facebooki lehel.

 

Isikliku varustuse nimekiri:

Palume matkale riietuda vastavalt ilmastikule. Ilmaprognoosi saate vaadata siit.

Soovituslik on kihiline riietumine ja kerge pealisjope. Jalanõudeks sobivad veekindlaks hooldatud matka- või talvesaapad - sõltuvalt sügistalvistest ilmaoludest võivad jalanõud matka jooksul märjaks ja poriseks saada.

Kaasa sobib võtta joogivesi ja väike magus suupiste (banaan, rosina-pähkli segu või pähklitega šokolaad). Lisaks seljakott isiklike asjade jaoks.

 

Soovitused:

Enne matkale tulekut soovitame tutvuda muinasjutulise mängufilmi "Nukitsamees" kaadritega YouTube keskkonnas või ERR digihoidlas.

Majutuse, toitlustuse ja saunategevuse vajadusel uurige lisaks Taagepera lossi puhkemajastKivimäe turismitalust või teistest Karksi-Nuia ja Helme-Tõrva majutusasutustest.

Parim viis plaanilistest matkadest ja headest pakkumistest osa saamiseks on liituda meie uudiskirjaga, kus anname kohe teada kui on mõni tore ettevõtmine kavas.

 

Partnerid:

SA Lõuna-Eesti TurismViljandimaa turismMulgimaa turism, Karksi vald.

 • Moor ja Kusti
 • Foto: Viktor Mentunen
 • Nukitsamees
 • Foto: Viktor Mentunen
 • Kusti ja Iti
 • Foto: Viktor Mentunen
 • Nukitsamees ja Kusti
 • Foto: Viktor Mentunen
 • Iti
 • Foto: Viktor Mentunen
 • Iti ja Nukitsamees
 • Foto: Viktor Mentunen

Niisiis - kohtumiseni jalgsimatkal Rutu mäestikul ja "Nukitsamehe" filmivõtete toimumiskohas!

Leia parimad pakkumised oma märksõnadega:

Tule sõprade sekka!

otepaa logo        Suvituslinn Torva logo tekstiga web

valgamaa logo 

G5a gLIA 

logod PRIA projekt

Info ja broneerimine

imre arro 20150722 1071544608

Imre Arro

(+372) 527 2701

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.