fbpx

Taagepera küla paikneb Helme vallas, Valga maakonna lääneosas ajaloolise Mulgimaa piirides.

Nimi Taagepera tuleneb von Stackelbergide suguvõsalt, kelle omandis oli mõis aastatel 1674–1796.

Küla eestikeelseks nimetuseks oli Vaoküla, mida on esimest korda mainitud 1420. aastal. Sakslaste jaoks on Taagepera alati olnud Wagenküll.

Mõisa viimaseks omanikuks oli Hugo von Stryk, kelle eestvedamisel ehitati aastatel 1907–1912 praegune loss mahapõlenud puidust mõisahäärberi asemele. Hoone arhitektiks oli sakslane Otto Wildau ja ehitustööde juhiks lätlane Ancis Stupelis. Väga liigendatud ja sopilise hoone fassaadi ilmestavad kaks hiiglasuurt viilu ja lossi parempoolses nurgas paikneb sihvakas ja ümar läänetorn, mis ulatub 40 meetri kõrgusele. Mõisahoone suursugusust võimendab selle paiknemine kõrge künka otsas. Kaasajal on hoonel küll plekk-katus, kuid algselt oli see kaetud kiltkiviga.

Enamik ajaloolistest mõisa kõrvalhoonetest on säilinud tänaseni ja need paiknevad mööda küla laiali – tähelepanu väärivad lossi vahetus läheduses paiknev valitsejamaja, pika laudahoonega ääristatud karjakastell, tallihoone, kutsarimaja, kõrtsihoone, vesiveski ja kahekorruseline maakivist viljakuivati. Lossipargis asuv kahekorruseline valge kivihoone valmis 1947. aastal ja oli kasutusel sanatooriumina.

Külas pakuvad erinevaid puhke- ja turismiteenuseid Taagepera Loss, Taagepera Kivimäe turismitalu ja Loodusturism OÜ matkakorraldus – lisaks ööbimisele ja erineva suunitlusega ürituste läbiviimisele on puhkepiirkonnas võimalik nautida mitmekesist loodust, võtta osa organiseeritud matkadest, vlaenutada rataid, kanuusid, kajakke, SUP-laudasid, SOT-paare, kalapüügivarustust.

Valminud on puhkepiirkonna kaardid, mille valmistamist on rahastatud LEADER programmist Valgamaa Partnerluskogu heakskiidul. Saadaval pdf kujul EST, ENG versioonis.

Taagepera küla tutvustav videoklipp

Taagepera ja sealseid ettevõtteid tutvustav videoklipp

Taagepera vaatamisväärsusi tutvustav videoklipp Taagepera ümbruse vaatamisväärsusi tutvustav videoklipp

Leia parimad pakkumised oma märksõnadega:

Tule sõprade sekka!

otepaa logo        Suvituslinn Torva logo tekstiga web

valgamaa logo 

G5a gLIA 

logod PRIA projekt

Info ja broneerimine

imre arro 20150722 1071544608

Imre Arro

(+372) 527 2701

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.