Talvemets

Talvemets. Foto: Kalmer Lehepuu 

Uusaasta matk Ennuksemäe metsavendade punkrisse.

Kutsume pühapäeval, 4. jaanuaril 2015 uusaasta matkale Ennuksemäe metsavendade punkrisse.

 

Viljandimaal Holstre ja Mustla vahele jäävates metsades asuv Ennuksemäe metsavendade punker on üks väheseid taastatud punkreid.

Ennuksemäe punker kujutab endast kahe soo vahelisele kõrgendikule kaevatud maa-alust onni, milles on kõrge laega meeskonnaruum ja magamisruum kahekordsete naridega. Kohaga seondub traagiline ajalugu, mida võib tänapäevalgi kohapeal olles tajuda. 

Retkel Ennuksemäele seisatame metsavendade radadel, vaatleme loodust, avastame punkrit. Vestleme teemal "Kuidas metsavennad looduses hakkama said?" ja kõige selle hulka törts juttu elust enesest Mulgimaal. Lisaks ka üllatus metsavenna moodi.

Tulge uudistama ühte võimsamat metsavendade pärandkultuuri objekti ja veendute kui hästi on taastatud ligi 70 aastat tagasi kasutuses olnud maa-alune peidukoht. 

Olete lahkelt oodatud!

Avastusretke programm:

Alustame kogunemisega kell 10.45-11

Ennuksemäe metsavendade punker asub Tarvastu vallas, Viljandimaal. Tartust 87 km, Viljandist 18 km ja Valgast 61 km kaugusel. Matka alustame Raassilla lähedalt.

Vaata kohalesõidujuhiseid Tartust, Viljandist või Valgast.

Uusaasta matk Ennuksemäe metsavendade punkrisse kestab kuni kolm tundi. Selle aja jooksul läbime matkasuuskadel (vastavalt lumeoludele) või jalgsi räätsadel edasi-tagasi kuni 4km metsamaastikku.

Retke tempo kohandatakse osalejatest lähtuvalt.

Uusaasta matka Ennuksemäele juhib looduse ja pärandkultuuri huviline Olev Kallas. Matkakorraldajad on Siim Ausmees ja Imre Arro.

Osavõtumaks:

Osaluse eest tasutakse registreerumise järgselt saadetud arve alusel.

Maksumus 21 eurot koos käibemaksuga (mõeldud ühele täiskasvanule).

Hinnas sisaldub punkrieine (pekileib, puskar), pealambi, matkasuuskade või räätsade kasutus ning retke juhtimine.

Lisainfo ja registreerumine:

Registreerumine on avatud kuni 3. jaanuari keskpäevani.

Lisainfo: Imre Arro 527 2701, imre@loodusturism.ee

Täname väga huvi eest! Broneerimisvorm on nüüdseks suletud, kuna kohtade arv täitus või matkavarustuse komplektid said broneeritud! Täname kõiki huvilisi, uute kohtumisteni! Lisainfo: Imre Arro, 527 2701, imre[ät]loodusturism.ee

Osaleda saavad need, kes on eelregistreerunud ja arve tasunud. Matka toimumisest/mittetoimumisest anname registreerunutele teada e-posti teel 3. jaanuari õhtul. Kui registreerujaid on vähem kui 10 inimest, jäetakse seekord matk ära, sellest teavitatakse osaleda soovijaid ja tagastatakse osalustasu. Kohtade arv on piiratud, grupi suurus on kuni 20 inimest.

Isikliku varustuse nimekiri:

Palume retkele riietuda vastavalt ilmastikule. Soovituslik on kihiline riietumine - soe pesu, hingav fliis ja kerge pealisjope. Lisaks torusall, peakate ja kindad. Jalga matkasaapad või talvekummikud.

Kaasa väike selja- või matkakott isiklike asjade (üleriiete) kandmiseks.

Soovitused:

Uusaasta matk Ennuksemäe punkrisse toimub iga ilmaga. lmaprognoosi saate vaadata siit. Kohtume avastusretkel Tarvastu mail!

 • Ennuksemäe punkriavastusretk
 • Foto: Olev Kallas
 • Ennuksemäe punkriavastusretk
 • Foto: Marko Kaldur
 • Ennuksemäe punkriavastusretk
 • Foto: Marko Kaldur
 • Ennuksemäe punkriavastusretk
 • Foto: Marko Kaldur
 • Ennuksemäe punkriavastusretk
 • Foto: Marko Kaldur
 • Ennuksemäe punkriavastusretk.
 • Foto: Olev Kallas

Leia parimad pakkumised oma märksõnadega:

Tule sõprade sekka!

maaturism logo-est

maaturism logo-est  otepaa logo

valgamaa logo 

logod PRIA projekt

Info ja broneerimine

imre arro 20150722 1071544608

Imre Arro

(+372) 527 2701

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Maie Saarkivi

Maie Aija

(+372) 5667 2603

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.